do kasy suma: 0,00 zł

Opatrunki pooperacyjne

Ważnym etapem rekonwalescencji po poważnym zabiegu chirurgicznym jest wygojenie się ran. Prawidłowo założony opatrunek pooperacyjny znacząco usprawni proces dochodzenia do zdrowia. Proponujemy profesjonalne, wygodne w użyciu plastry z opatrunkiem na rany pooperacyjne. Oferowane opatrunki pooperacyjne zabezpieczą rany oraz dreny i inne cewniki przezskórne z małym bądź umiarkowanym wysiękiem. W ofercie nie zabrakło również antybakteryjnej, wodoszczelnej folii poliuretanowej zapewniającej sterylność wokół pola operacyjnego. Opatrunki na rany pooperacyjne wykazują właściwości bakteriobójcze. Mogą być stosowane na zainfekowane lub zagrożone infekcją rany chirurgiczne. Proponowane przez czołowych producentów plastry są elastyczne, idealnie przylegają do ciała nawet podczas ruchu, umożliwiając szybką rehabilitację. Półprzezroczysta warstwa zewnętrzna pozwala na obserwację rany, co ułatwia szybkie wykrycie wszelkiego rodzaju zaburzeń procesu gojenia.

Opatrunki pooperacyjne

Opatrunek pooperacyjny 10x9 Opsite Visible Drain Dressing Opatrunek pooperacyjny 10x9 Opsite Visible Drain Dressing
Producent: Smith&Nephew
Cena: 12,49 zł (netto: 11,56 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Opatrunek pooperacyjny foliowy Opsite Post-Op Visible, różne rozmiary Opatrunek pooperacyjny foliowy Opsite Post-Op Visible, różne rozmiary
Producent: Smith&Nephew
Cena: 11,99 zł (netto: 11,10 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Folia chirurgiczna Opsite Incise Drapes, różne rozmiary Folia chirurgiczna Opsite Incise Drapes, różne rozmiary
Producent: Smith&Nephew
Cena: 3,99 zł (netto: 3,69 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Opatrunek foliowy OPSITE FLEXIGRID Opatrunek foliowy OPSITE FLEXIGRID
Producent: Smith&Nephew
Cena: 100,79 zł (netto: 93,32 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Opatrunki pooperacyjne – jak pielęgnować ranę po zabiegu?

Gojenie rany po przeprowadzonym zabiegu chirurgicznym przebiega zwykle przez rychłozrost, czyli sklejenie się ze sobą brzegów rany. Aby przyspieszyć ten proces i zapobiec powstawaniu nieestetycznych blizn oraz zrostów pooperacyjnych, konieczne jest wdrożenie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Kluczową kwestią jest tu stosowanie opatrunków pooperacyjnych na rany już w pierwszych godzinach po zabiegu. Opatrunki mają za zadanie wchłaniać krwawienie i chronić miejsce zranienia przed zakażeniami wtórnymi oraz podrażnieniami. Zmiana opatrunku pooperacyjnego powinna być przeprowadzana co 2-3 dni, w zależności od typu rany. Po pierwszych dwóch dobach od zabiegu ranę pooperacyjną można pozostawiać odsłoniętą, by przyspieszyć tym samym proces gojenia.

Opatrunki pooperacyjne – rodzaje

Rodzaj wybranego opatrunku pooperacyjnego zależy przede wszystkim od stanu rany. Czyste, dobrze gojące się rany wymagają jedynie kilkudniowej osłony przed czynnikami zewnętrznymi. W takiej sytuacji wystarczy zastosować jałowy gazik i podtrzymujący go plaster. Sączące rany wymagają zastosowania absorpcyjnego opatrunku pooperacyjnego, który będzie w stanie pochłaniać wysięk z rany.

W celu opatrywania rany po zabiegu najczęściej stosuje się dwa rodzaje opatrunków pooperacyjnych – hydrożelowe i hydrokoloidowe, które dobrze przepuszczają powietrze, pochłaniają wysięk i zachowują wilgotne środowisko w ranie. Do dyspozycji są również opatrunki hydrofobowe, które przyciągają drobnoustroje i usuwają je z rany podczas zmiany opatrunku. W przypadku ran zakażonych pomocą mogą być też opatrunki pooperacyjne alginianowe lub ze srebrem, które zawierają alginian wapnia bądź jony srebra, czyli substancje zabijające drobnoustroje chorobotwórcze i oczyszczające ranę.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 887 400 800
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium