Rozmiar
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Rurki tracheostomijne z mankietem
Dla wielu pacjentów jedyną szansą na samodzielne oddychanie jest poddanie się zabiegowi tracheotomii zapewniającej dopływ powietrza do płuc z pominięciem nosa, gardła i krtani. W wyniku zabiegu w tchawicy osoby chorej powstaje tracheostomia, czyli otwór umożliwiający odpowiednią wentylację. Elementami pozwalającymi na właściwe sterowanie drogami oddechowymi u pacjentów po tracheostomii są rurki tracheostomijne. Sklep SpaceMed.pl oferuje wysokiej klasy rurki tracheostomijne z mankietem wykonane z termoplastycznego PCW, które po aplikacji mięknie, zapewniając pacjentowi komfort. Rurki do tracheotomii z mankietem prezentowane w naszym katalogu są szczelne, odpowiednio wygięte, odporne na uszkodzenia i wykonane według rygorystycznych standardów. Aparatura pozbawiona jest szkodliwego lateksu i ftalanów mogących wywołać reakcję alergiczną. Wszystkie produkty są jednorazowe i sterylne. Prezentowane rurki tracheostomijne z mankietem dostępne są w opakowaniach zbiorczych (10 sztuk).
Rurki tracheostomijne z mankietem – do czego służą?
Rurki tracheostomijne z mankietem to wyroby medyczne przeznaczone do przeprowadzenia tracheotomii, czyli zasilania dróg oddechowych u pacjentów, którzy mają problem z samodzielnym oddychaniem lub wymagają zastosowania przewlekłej wentylacji mechanicznej, np. w chorobach mięśniowych. Podczas takiego zabiegu otwiera się przednią ścianę tchawicy i umieszcza w niej specjalny przewód, który udrażnia drogi oddechowe pacjenta i zapewnia mu stałą wentylację.
Ważnym elementem rurki jest specjalny mankiet lub balonik znajdujący się przy końcówce, który umieszczany jest w tchawicy pacjenta. Mankiet zapewnia prawidłowe przyleganie rurki tracheostomijnej do ściany tchawicy, co zapobiega powstawaniu podrażnień, odleżyn czy też perforacji ściany tchawicy podczas stosowania rurki.
Pielęgnacja rurki tracheostomijnej z mankietem – co należy wiedzieć?
Prawidłowa pielęgnacja rurki tracheostomijnej z mankietem jest kluczowa nie tylko dla komfortu, ale i dla bezpieczeństwa pacjenta. Ważne jest, aby regularnie odsysać nadmiar wydzieliny zalegającej w przewodzie, ponieważ może ona uniemożliwiać sprawną wentylację. Konieczne jest też kontrolowanie ciśnienia w mankiecie uszczelniającym rurkę, zwłaszcza w przypadku pacjentów, którzy przyjmują posiłki w formie doustnej. Co więcej, pod kołnierzem rurki, w miejscu stykania się ze skórą, należy stosować specjalny opatrunek, który uniemożliwi jej przemieszczanie.
Czy z rurką tracheostomijną z mankietem można jeść?
Chorzy, którzy mają założoną rurkę tracheostomijną z mankietem i nie wykazują zaburzeń połykania, mogą spożywać posiłki drogą doustną. Przed posiłkiem należy jednak sprawdzić napełnienie mankietu powietrzem, by mieć pewność, że pokarm nie przedostanie się do dróg oddechowych pacjenta. Po posiłku powietrze należy odessać z balonika, by zapobiec powstawaniu odleżyn w tchawicy.