Producent
Tupfery
- 7cm x 7cm op. 10 szt. (1)
- 7cm x 7cm op. 5 szt. (1)
- 9cm x 9cm op. 5 szt. (1)
- 9cm x 9cm z nitką RTG op. 5 szt. (1)
- 15cm x 15cm z nitką RTG op. 10 szt. (1)
- 15cm x 15cm op. 5 szt. (1)
- 20cm x 19cm op. 10 szt. (1)
- 20cm x 19cm op. 5 szt. (1)
- 30cm x 30cm z nitką RTG op. 10 szt. (1)
- 30cm x 30cm op. 5 szt. (1)
Cena
-
od
do
Gaza medyczna – skuteczne wsparcie w procesie gojenia się ran
Gazy opatrunkowe to szeroka grupa wyrobów medycznych, które odgrywają istotną rolę w leczeniu ran i ochronie przed infekcjami. Ich konstrukcja bazuje na delikatnych włóknach bawełnianych, bielonych przy użyciu nadtlenków (bez użycia chloru). W rezultacie materiały te są nie tylko bezpieczne dla skóry, ale także wykazują zdolność pochłaniania wilgoci oraz nadmiaru płynów. W zależności od konstrukcji i gęstości splotu gaza medyczna może być 13- lub 17-nitkowa.
W naszej hurtowni medycznej Spacemed.pl przygotowaliśmy szeroki wybór gaz opatrunkowych firmy Batist, które bardzo dobrze radzą sobie z ogólnym opatrywaniem ran, a także utrzymaniem higieny podczas zabiegów ambulatoryjnych. Gazy medyczne dostępne w naszej ofercie mogą być przydatne również podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, a także w trakcie opatrywania mocno sączących się ran.
Czym się różni kompres od gazy?
Kompresy to pocięte na odpowiedniej wielkości kawałki gazy medycznej, dostępne zwykle w kształcie kwadratu. Są one przydatne w szczególności podczas opatrywania niewielkich ran, np. podczas skaleczenia. Podobnie jak w przypadku gazy opatrunkowej, możemy wybierać spośród dwóch rodzajów kompresów – jałowych i niejałowych.
Gaza opatrunkowa jałowa a niejałowa – różnice
Gaza medyczna znajduje swoje zastosowanie w szczególności podczas opatrywania skaleczeń i oparzeń, jak również tamowania krwawień. Są one przydatne zwłaszcza wtedy, gdy istnieje ryzyko wniknięcia drobnoustrojów w tkanki skóry pacjenta. Gazy medyczne niejałowe można z kolei wykorzystywać wtedy, gdy zachowanie sterylności nie jest konieczne, np. w celach higienicznych.
Czy gazę można stosować jako opatrunek?
Gaza opatrunkowa jest jednym z najstarszych, a zarazem najczęściej wykorzystywanych materiałów opatrunkowych, które skutecznie wspierają prawidłowy proces gojenia ran. Dzięki starannie opracowanej strukturze gaza jest miękka i przewiewna, a do tego bardzo dobrze absorbuje płyny, przez co jest idealnym materiałem do stosowania na wszelkiego rodzaju urazy. Gaza medyczna może być używana bezpośrednio na ranę, chroniąc ją tym samym przed infekcjami i zanieczyszczeniami, a także w połączeniu z innymi materiałami opatrunkowymi, np. bandażem.
Jakie gazy na ranę stosować?
Stosowanie odpowiednich gaz opatrunkowych na rany zależy przede wszystkim od rodzaju oraz stopnia zaawansowania urazu. W większości przypadków wykorzystywane są gazy jałowe, które można aplikować bezpośrednio na rany, bez ryzyka zakażenia oraz infekcji. Mogą one być używane np. w skaleczeniach, otarciach, oparzeniach i innych rodzajach ran, kiedy wymaga się zachowania sterylności.
Równie dobrym rozwiązaniem są gazy opatrunkowe nasączone środkami antyseptycznymi, np. chlorheksydyną, które zapobiegają infekcjom i wspierają prawidłowe gojenie się ran. Są one przydatne zwłaszcza w przypadku ran szczególnie narażonych na zakażenie.