do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania - wybierz atrybut produktu

Wzierniki uszne

Podstawowym przyrządem stosowanym przez każdego laryngologa jest otoskop – niewielkie narzędzie służące do przeprowadzania badania ucha, gardła i nosa. Elementem zapewniającym higienę i bezpieczeństwo podczas badania błony bębenkowej i zewnętrznego przewodu słuchowego jest wziernik laryngologiczny – podstawowe wyposażenie każdego gabinetu otolaryngologicznego. Wzierniki uszne prezentowane na stronie SpaceMed.pl są wykonane w taki sposób, aby idealnie przylegały do główki otoskopu i zapewniały maksymalną precyzję badania. Dzięki opływowym kształtom pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Wziernik uszny jednorazowy minimalizuje ryzyko przenoszenia szkodliwych drobnoustrojów. Wszystkie proponowane przez nas wzierniki uszne dla laryngologów wykonane są z czarnego materiału. Zastosowanie ciemnej barwy pozwala na uniknięcie efektu rozproszenia światła. Wzierniki uszne dostępne są w kilku rozmiarach dostosowanych do aparatury różnego typu. Opakowania zbiorcze zawierają 100 lub 1000 sztuk wzierników i idealnie nadają się do punktów medycznych, w których badanie ucha jest regularną procedurą diagnostyczną.

Wzierniki uszne

Wziernik do otoskopu Welch Allyn 2,75mm a'34 Wziernik do otoskopu Welch Allyn 2,75mm a'34
Producent: Welch Allyn
Cena: 11,69 zł (netto: 10,82 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opk.
zobacz więcej
Wziernik do otoskopu Welch Allyn 4,25 mm a'34 Wziernik do otoskopu Welch Allyn 4,25 mm a'34
Producent: Welch Allyn
Cena: 10,99 zł (netto: 10,18 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opk.
zobacz więcej
Wziernik do otoskopu Gima 2,5mm a'250 Wziernik do otoskopu Gima 2,5mm a'250
Producent: Gima
Cena: 56,99 zł (netto: 52,77 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opk.
zobacz więcej
Wziernik do otoskopu Gima 4,0 mm a'250 Wziernik do otoskopu Gima 4,0 mm a'250
Producent: Gima
Cena: 56,99 zł (netto: 52,77 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opk.
zobacz więcej
Wziernik do otoskopu RI-SCOPE, Reister różne rozmiary Wziernik do otoskopu RI-SCOPE, Reister różne rozmiary
Producent: Riester
Cena: 0,49 zł (netto: 0,45 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Wziernik uszny All-Spec 2,5mm Heine, op. 1000szt. Wziernik uszny All-Spec 2,5mm Heine, op. 1000szt.
Producent: Heine
Cena: 0,59 zł (netto: 0,55 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Wziernik uszny All-Spec 4mm Heine, op. 1000szt. Wziernik uszny All-Spec 4mm Heine, op. 1000szt.
Producent: Heine
Cena: 0,59 zł (netto: 0,55 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Wzierniki uszne do otoskopów – co to takiego?

Wzierniki uszne to niewielkich rozmiarów instrumenty laryngologiczne w kształcie lejka, które mocuje się do otoskopu. W ten sposób laryngolog jest w stanie przeprowadzić badanie otoskopowe ucha i ocenić stan przewodu słuchowego zewnętrznego oraz ucha środkowego. Wzierniki uszne to jednorazowe wyroby medyczne dostępne w dwóch rozmiarach: 2,5 mm (do badania dzieci) i 4,0 mm (odpowiednie dla dorosłych), które zapewniają bezpieczeństwo oraz wysoką higienę podczas przeprowadzanych badań laryngologicznych.

Wzierniki uszne – kiedy należy z nich korzystać?

Otoskopia, inaczej wziernikowanie ucha, to badanie laryngologiczne, które przeprowadzane jest w celu oceny struktur ucha w powiększeniu. Badanie, podczas którego wykorzystuje się otoskop ze specjalnym wziernikiem usznym, wykonuje się przede wszystkim wtedy, gdy pacjent zgłasza takie objawy jak ból i swędzenie ucha, wyciek z ucha, niedosłuch, szumy uszne lub piszczenie w uszach.

Za pomocą otoskopu z wziernikiem usznym lekarz jest w stanie zdiagnozować najczęściej występujące choroby ucha środkowego i zewnętrznego, jak np. ostre, wysiękowe lub przewlekłe zapalenie ucha środkowego, zapalenie ucha zewnętrznego, urazy ucha lub zmiany nowotworowe.

Czy badanie z wziernikiem usznym boli?

Badanie z użyciem wziernika usznego, które przeprowadzone jest przez wykwalifikowanego lekarza, jest procedurą całkowicie bezbolesną. Podczas takiego badania specjalista może ocenić stan zewnętrznego przewodu słuchowego lub błony bębenkowej chorego, jednak bez ryzyka dyskomfortu czy też przenoszenia szkodliwych drobnoustrojów.

Wzierniki uszne – czy do badania trzeba się przygotować?

Wziernikowanie ucha jest prostym badaniem laryngologicznym, które nie wymaga specjalnego przygotowania. Wziernik uszny wprowadza się do ucha pacjenta, który zajmuje pozycję siedzącą. Badanie często jest stresujące dla najmłodszych, dlatego warto, aby podczas wziernikowania dziecko było posadzone na kolanach opiekuna.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 887 400 800
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium