Granudacyn roztwór do płukania ran, różne pojemności
Opis
Granudacyn roztwór do oczyszczania, nawilżania i płukania ran 500ml lub 1000ml
Granudacyn® to gotowy do użycia roztwór do płukania, oczyszczania i nawilżania ran przewlekłych, ostrych, chirurgicznych i zanieczyszczonych, a także oparzeń pierwszego i drugiego stopnia. Może być również stosowany na wrażliwe tkanki, takie jak chrząstki, ścięgna, więzadła i kości lub w uchu, jamie ustnej, ranach chirurgicznych (śródoperacyjnych i pooperacyjnych) oraz przetokach. Granudacyn należy nanieść na łożysko rany przed jej oczyszczeniem. Roztwór nie wymaga neutralizacji ani spłukiwania i może być stosowany do nawilżania opatrunku na ranę oraz samej rany. Kwas podchlorawy (HOCl) zapewnia trwałość roztworu i sprawia, że Granudacyn jest skutecznym roztworem do płukania ran. HOCl zapobiega namnażaniu się bakterii Gram+ i Gram-, w tym MRSA, ORSA, VRSA, VRE, wirusów, grzybów i przetrwalników. Granudacyn przeznaczony jest do użytku przez wielu pacjentów przez 60 dni po otwarciu. Bezpieczeństwo użytkowania po otwarciu zapewnia konserwant jakim jest kwas podchlorawy – substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie.
- Skuteczny na wszystkie rodzaje ran. Granudacyn może być stosowany na wszystkie rany przewlekłe, w tym owrzodzenia stopy cukrzycowej, odleżyny i owrzodzenia żylne podudzi. Ponadto może być stosowany na rany ostre i zakażone, a także oparzenia pierwszego i drugiego stopnia.
- Lepsza opieka, lepsza jakość życia. Zwalczanie infekcji bez zakłócania naturalnego procesu gojenia jest ważne dla dobrego samopoczucia pacjenta i wspomaga gojenie.
- Długie przechowywanie, zawsze pod ręką. Granudacyn może być przechowywany w temperaturze pokojowej po otwarciu do użytku przez wielu pacjentów do 60 dni (roztwór).
Charakterystyka:
- gotowy do użycia hipotoniczny roztwór do płukania i irygacji,
- mechaniczne oczyszcza ranę,
- jest wolny od drobnoustrojów i ma neutralne pH,
- nie jest cytotoksyczny ani drażniący,
- nie zawiera metali ciężkich,
- redukuje nieprzyjemny zapach z ran,
- roztwór o trwałości 24 miesięcy po wyprodukowaniu i 60 dni po otwarciu,
- pierwszy rzut do płukania otrzewnej,
- można stosować go na tkankach OUN, chrzęstnych i kostnych, w jamach i przetokach,
- możliwość pozostawienia w ranie,
- brak wymagań dotyczących wypłukiwania,
- ułatwia oddzielenie i usunięcie zaschniętych opatrunków z ran,
- dostępny w postaci roztworu, sprayu, żelu i środka do terapii NPWT.
Sposób działania:
Roztwór do przemywania ran Granudacyn umożliwia usuwanie zabrudzeń i mikroorganizmów z rany poprzez wykorzystanie mechanicznego efektu płukania. Takie fizyczne działanie pomaga zmniejszyć obciążenie mikrobiologiczne rany, przyspieszając gojenie się i ograniczyć nieprzyjemny zapach. Roztwór można pozostawić w ranie, aby zapewnić tkance odpowiednie nawilżenie. W ten sposób sprzyja oczyszczaniu autolitycznemu i zapewnia wilgotne środowisko sprzyjające gojeniu się rany.
Skład:
Granudacyn jest roztworem hipotonicznym zawierającym wodę, chlorek sodu i środki konserwujące HOCl i NaOCl w niskim stężeniu. Żel na rany Granudacyn jest żelem amorficznym zawierającym wodę, chlorek sodu, HOCl, NaOCl i krzemionkę koloidalną. Środki konserwujące zastosowane produktach Granudacyn są stabilizowane za pomocą opatentowanego rozwiązania technicznego producenta, opartego na elektrochemicznej aktywacji (ECA). Zapobiegają rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów, zapewniając możliwość bezpiecznego stosowania roztworu do przepłukiwania ran i żelu na rany przez odpowiednio 60 i 90 dni po otwarciu. Dzięki temu można je stosować u więcej niż jednego pacjenta. Równe stężenia HOCl i NaOCl w roztworze skutkują odczynem obojętnym. Dzięki temu uzyskujemy roztwór do płukania ran skutecznie zakonserwowany, a jednocześnie niepodrażniający tkanek. Konserwacja roztworu do przepłukiwania zachodzi dzięki dwóm procesom:
- Osmoliza — ten całkowicie fizyczny skutek lizy komórek drobnoustrojów zapewnia wysoce skuteczną ochronę przed rozwojem drobnoustrojów w roztworze do przepłukiwania ran.
- Utlenianie HOCl — silny potencjał utleniający HOCl oddziałuje na biologiczne cząsteczki mikroorganizmów chorobotwórczych takich jak białka, lipidy czy DNA, powodując uszkodzenie cząsteczek i zniszczenie komórek drobnoustrojów. Jest to reakcja imitująca wybuch tlenowy naturalnie występujący w ramach reakcji odpornościowej organizmu ludzkiego.