do kasy suma: 0,00 zł
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że...?

Duża część osób pracujących w biurach często nie zdaje sobie sprawy, z tego jak ważna jest higiena w tym miejscu pracy. Poniżej chcielibyśmy przybliżyć Wam kilka ciekawostek na ten temat.

 

  •  Na przeciętnym biurku znajduje się ponad 10 milionów bakterii tj. około 400 razy więcej niż na desce sedesowej!

Przerażające statystyki, prawda?

Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że biuro (tak jak szkoła) to przestrzeń wspólna, która często wyposażona jest w różnego rodzaju sprzęty, które dotyka wiele osób. Biurko to miejsce, w którym bakterie mogą osiadać chociażby ze względu na to, że jest to "przystanek", na którym kładzie się dotykane wcześniej sprzęty.

 

  • Co może pomóc uniknąć chorób dróg oddechowych oraz infekcji?

Świeże powietrze! Tak niewiele, a tak wiele!

Co można zrobić, aby odświeżyć powietrze w przestrzeni biurowej? Przede wszystkim zadbać o czystość. Odkurzanie, mycie podłóg oraz innych powierzchni bardzo pomaga.

Warto również zadbać o kilka roślin w pomieszczeniu. Nie tylko pochłaniają zanieczyszczenia powietrza, ale jednocześnie ocieplają wizerunek :)

 

  • Najlepszym sposobem wysuszenia dłoni np. po wizycie w toalecie jest wytarcie ich w jednorazowy papierowy ręcznik.

Jak się okazuje, popularne ostatnio kieszeniowe suszarki do rąk rozprzestrzeniają o wiele więcej bakterii niż można by było przypuszczać. I tak dla porównania wygląda to następująco: rozprzestrzeniają 60 razy więcej zarazków niż klasyczne suszarki i 1300 razy więcej niż ręczniki papierowe! Warto zatem zainwestować w klasykę - zamiast nowoczesnej technologii wybrać po prostu ręczniki papierowe. 

 

  • Dlaczego warto w ogóle suszyć ręce po umyciu?

Ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków przez suche dłonie jest nawet 1000 razy mniejsze, niż przez dłonie wilgotne. Wilgoć stanowi idealne podłoże dla rozwoju bakterii, które chętnie z tego korzystają.

 

  • Przeziębiamy się z... zimna!

Ochłodzenie osłabia nasz organizm. Każdy moment osłabienia sprawia, że wirusy mają łatwiejszy dostęp do naszego organizmu, niż miałyby w stanie równowagi. Osłabienie organizmu to nie tylko jego wychłodzenie - to także przegrzanie, czy wysiłek. Jest to tzw. zjawisko homeostazy - zaburzenie stanu równowagi organizmu. Warto o tym pamiętać i dbać o siebie, zwłaszcza w okresie wzmożonej aktywności wirusów, np. zimą.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 887 400 800
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium