do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania - wybierz atrybut produktu
Wysyłka w

Rurki tracheostomijne firmy DEMED są wykonane z polietylenu i są przeznaczone do stosowania u chorych po całkowitym lub częściowym usunięciu krtani, w leczeniu zmian chorobowych wywołanych dusznością krtaniową, podczas radioterapii nowotworów krtani i gardła dolnego,
w przypadkach obrzęku i uniedrożnienia drogi oddechowej. Wykonanie tracheostomy i zastosowanie rurki tracheostomijnej przywraca właściwą drożność drogi oddechowej.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Sposób stosowania

1. Przed użyciem sprawdzić kompletność zestawu oraz czy wyrób nie został uszkodzony lub zdeformowany w czasie transportu i przechowywania. Rurek uszkodzonych lub zdeformowanych nie stosować.
2. Po założeniu rurki upewnić się, czy rurka spoczywa w otworze tchawicznym nie tworząc większych naprężeń.
3. Zaleca się zakładanie pod kołnierz rurki specjalnej podkładki, a w przypadku jej braku, opatrunku jałowego.
4. Tasiemkę należy zawiązać tak, aby rurka nie wypadała, a także nie uciskała szyi. Szerokość tasiemki powinna odpowiadać szerokości uchwytów na kołnierzu (około 10 mm). Nie należy stosować węższych tasiemek ani sznurka, gdyż spowoduje to przerwanie uchwytów na kołnierzu. Można także stosować dostępne na rynku opaski do rurek tracheostomijnych , zapinane na rzep.
5. Przy zakładaniu kapturka zwrócić uwagę, aby najpierw lekko docisnąć kapturek do kołnierza a następnie kapturek przekręcić, tak aby zaczepy na kapturek znalazły się w jego otworach. Nakładanie kapturka bez dociskania go do kołnierza może spowodować urwanie zaczepów.
6. Kapturek osłonowy należy założyć otworem wylotowym do dołu.
7. Kapturek zwykły stosować tylko w połączeniu z rurkami z otworami na łuku.
8. Zatyczkę używać tylko i wyłącznie za zgodą lekarza prowadzącego i pod jego nadzorem. Zatyczkę można używać tylko w połączeniu z rurką zewnętrzna z otworem na łuku i z rurką wewnętrzną z otworem na łuku. Po zamknięciu rurki zatyczką należy monitorować stan pacjenta. Jeżeli pacjent ma trudności z oddychaniem usunąć zatyczkę!!
9. Podczas wyciągania rurki wewnętrznej należy przytrzymać kołnierz rurki zewnętrznej.

Czyszczenie rurki

1. W celu usunięcia gromadzących się wydzielin wyjąć i wyczyścić rurkę wewnętrzną. W tym celu rurkę umyć ciepłą wodą z niewielkim dodatkiem płynnych środków do mycia naczyń i dokładnie opłukać bieżącym strumieniem ciepłej wody.
2. W celu odmoczenia zaschłych wydzielin rurkę zamoczyć w ciepłej wodzie, a po odmoczeniu umyć i opłukać w wyżej podany sposób.
3. W celu odkażenia, przed założeniem zaleca się moczenie rurki w roztworze soli fizjologicznej przez około 4 h.
4. Rurkę wewnętrzną można czyścić szczotką o średnicy odpowiadającej średnicy rurki wewnętrznej, wyprofilowaną podobnie jak rurka,
z włosiem i końcówką nie powodującą zarysowania, zadrapania czyszczonej powierzchni ani pęknięcia rurki.
5. Przed założeniem rurkę należy dokładnie wysuszyć. Nie wycierać materiałami pozostawiającymi włókna.
6. Rurek nie wolno gotować, gdyż powoduje to ich całkowite zniszczenie !
7. Korzystne jest stosowanie zestawu z dodatkową rurką wewnętrzną (zestaw IV), ponieważ umożliwia to zakładanie rurek wewnętrznych na zmianę i dokładne odmoczenie chwilowo nieużywanej rurki.
8. W przypadku używania rurki z otworem (odmiana B) należy kontrolować czy otwór nie został zatkany przez śluz.
9. Po czyszczeniu należy sprawdzić czy wyrób nie został uszkodzony. W przypadku uszkodzenia wymienić rurkę na nową.

Środki ostrożności i działania niepożądane.

1. Rodzaj rurki tracheostomijnej, odpowiedniej dla danego pacjenta, określa lekarz.
2. Rurkę wewnętrzną należy systematycznie czyścić, aby nie dopuścić do zmniejszenia jej światła lub całkowitego zatkania.
3. Jeśli występuje duszność, która się utrzymuje, należy niezwłocznie zgłosić to lekarzowi lub personelowi medycznemu.
4. Pod żadnym pozorem nie wolno zatykać światła rurki.
5. Jeśli jakakolwiek część rurki została uszkodzona, rurkę należy wymienić na nową
6. Jeśli użytkownik stosuje rurkę zgodnie z instrukcją, uszkodzenia otworu tchawicznego są w znacznym stopniu ograniczone.
7. W wyniku niewłaściwego doboru lub niewłaściwego użytkowania rurki tracheostomijnej mogą wystąpić następujące powikłania: krwawienia z krtani, zaburzenia oddychania, duszności, zakażenie układu oddechowego, zapalenie tchawicy, odleżyny tchawicy, przeciek powietrza wokół rurki tracheostomijnej, zwężenie krtani i tchawicy, krwawienie rany, zakażenie rany, odma opłucnowa, odma śródpiersiowa, przetoka tchawiczo - przełykowa.
8. U osób nadwrażliwych na polietylen może wystąpić reakcja alergiczna na materiał.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 887 400 800
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium