
Kategorie
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Mycie głowy osób chorych i starszych – w trosce o ich higienę oraz zdrowie
Mycie głowy pacjentom szpitalnym, seniorom i osobom z ograniczoną mobilnością stanowi kluczowy element opieki w wielu dziedzinach medycyny. Niezależnie od tego, czy dana osoba przebywa w szpitalu, domu opieki, czy prywatnej praktyce medycznej – utrzymanie czystości skóry głowy i włosów ma istotne znaczenie dla komfortu pacjenta oraz zapobiegania infekcjom i różnym schorzeniom skórnym.
W Spacemed kładziemy szczególnie duży nacisk na dobrostan chorych i osób starszych, dlatego też w naszym asortymencie przygotowaliśmy szeroki wybór czepków z szamponem do mycia głowy, jak również specjalnych preparatów do mycia głowy, które nie podrażniają skóry pacjenta, zarazem są wygodne podczas użytkowania. Są to produkty znanych i renomowanych producentów, takich jak Abena, Dr. Schumacher, Medilab Warszawa oraz Sinmed, dzięki czemu mogą być bezpiecznie stosowane w warunkach szpitalnych oraz domowych.



Jak dobrać czepek do mycia włosów dla chorych?
Dobór odpowiedniego czepka do mycia włosów jest kluczowy, aby zapewnić pacjentom wygodę, a także bezpieczeństwo podczas przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych. Przy wyborze należy brać pod uwagę kilka czynników, takich jak ewentualne schorzenia skóry głowy, stan włosów oraz indywidualne potrzeby pacjenta. Dobrym rozwiązaniem w przypadku pacjentów leżących jest czepek do bezwodnego mycia głowy, który jest nasączony specjalnymi preparatami do mycia głowy. Dzięki temu procedura mycia głowy jest znacznie uproszczona i nie wymaga stosowania dodatkowych środków myjących.
Jak umyć włosy leżącemu pacjentowi?
Utrzymanie czystości ma duże znaczenie nie tylko dla zdrowia pacjenta, ale też dla jego samopoczucia. Regularne mycie głowy pomaga uniknąć nieprzyjemnego zapachu spowodowanego poceniem, a także zaczerwienień i podrażnień skóry, które mogą w dalszej kolejności prowadzić do infekcji skórnych. W przypadku pacjentów leżących zaleca się, aby myć ich włosy dwa razy w tygodniu lub częściej, zwłaszcza w sezonie letnim. Do umycia należy przygotować m.in. dzbanek z wodą, preparaty do mycia włosów, ręczniki, podkład jednorazowy, miskę oraz ewentualnie czepek z szamponem do mycia głowy. Szyję i dekolt chorego należy zabezpieczyć ręcznikiem, a pod miskę położyć drugi ręcznik, aby nie zamoczyć łóżka. Wszystkie czynności pielęgnacyjne należy przeprowadzać powoli i delikatnie, mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

