do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania - wybierz atrybut produktu

Hemostatyki

Krew pełni w naszym ciele cały szereg ważnych funkcji. Nagła utrata dużej ilości krwi może stać się nawet bezpośrednią przyczyną zgonu. Zahamować krwotok pomagają opatrunki hemostatyczne. Specjalistyczne środki zapewniają efekt hemostatyczny dzięki szybkiemu przyleganiu płytek krwi do powierzchni gąbczastej. W efekcie w bardzo krótkim czasie dochodzi do naturalnego zakrzepnięcia krwi, a co za tym idzie – zahamowania krwawienia i ustabilizowania stanu pacjenta. Środki hemostatyczne o miękkiej strukturze idealnie dopasowują się do kształtów rany. Samoistnie są wchłaniane po kilku lub kilkunastu dniach od momentu założenia. Dostępne w naszym sklepie opatrunki hemostatyczne umożliwiają opatrzenie ran umiejscowionych w obszarach, do których dostęp jest utrudniony. Oprócz plastycznych gąbek dostarczamy również nowoczesnych środków hemostatycznych w formie proszku o szerokim zastosowaniu. W trosce o zadowolenie Klientów i pacjentów oferujemy wyłącznie hemostatyki cenionych przez medyków producentów. Naszą ofertę tworzą produkty marek takich jak Surgicel, Gelita czy Spongostan. 

Hemostatyki

SURGICEL FIBRILLAR - 10,2x10,2cm, op. 10 SURGICEL FIBRILLAR - 10,2x10,2cm, op. 10
Cena: 5 402,49 zł (netto: 5 002,31 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
op.
zobacz więcej
SURGICEL NU-KNIT - 15,2x2,9cm, op. 10 SURGICEL NU-KNIT - 15,2x2,9cm, op. 10
Cena: 5 701,49 zł (netto: 5 279,16 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
SURGICEL SNOW - 10,2x5,1 cm, op. 10 SURGICEL SNOW - 10,2x5,1 cm, op. 10
Cena: 4 676,99 zł (netto: 4 330,55 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
opk.
zobacz więcej

Hemostatyki – niezawodne podczas tamowania masywnego krwotoku

Tamowanie krwotoku może odbywać się na wiele sposobów, począwszy od zastosowania tradycyjnego plastra na ranę, poprzez nałożenie opatrunku jałowego z bandażem, aż po wybór specjalnej opaski uciskowej. Alternatywą dla tego typu wyrobów są opatrunki hemostatyczne, które znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w przypadku ran zlokalizowanych w miejscach z trudnym dostępem, gdzie założenie standardowego opatrunku jest niemożliwe lub nieefektywne.

Hemostatyki to opatrunki, które można z powodzeniem wykorzystywać do opatrzenia ran tułowia (głównie brzucha i klatki piersiowej), jak również ran miednicy (np. rany kłute, postrzałowe i szarpane). Z opatrunków hemostatycznych można też skorzystać w przypadku masywnego krwotoku z okolicy pachwin, np. na skutek przerwanej tętnicy.

Opatrunki hemostatyczne – rodzaje

Wśród najpopularniejszych opatrunków hemostatycznych wymienić można:

  • hemostatyki w proszku, które aplikuje się bezpośrednio w miejscu krwawienia. Są one polecane do stosowania głównie wtedy, gdy ze względu na położenie rany trudno jest ją docisnąć;
  • opatrunki hemostatyczne przylepne i nieprzylepne, które wykonane są zwykle z włókniny nasączonej alginianem sodowo-wapniowym (tzw. opatrunki alginianowe). Są one wykorzystywane przede wszystkim do zaopatrzenia rany o silnym wysięku;
  • gąbki hemostatyczne, które rozpuszczają się w ciele po określonym czasie, skutecznie blokując krwawienie;
  • tampony o specjalnym kształcie, które zakończone są sznurkiem. Takie opatrunki polecane są do stosowania m.in. podczas krwotoku z nosa.

Hemostatyki – zalety i wady opatrunków

Hemostatyki pozwalają na szybkie, wygodne i skuteczne zahamowanie krwawienia, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Opatrunki te ułatwiają wchłanianie płynów ustrojowych, co wspiera proces gojenia się ran. Należy jednak pamiętać, że są one nieco droższe w porównaniu do tradycyjnych opatrunków.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 887 400 800
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium